U nas znajdziesz wszystko...
Reklama
Nowości z Olecka i okolic » Wiadomości » Ogólnopolskie » CBA weszło do Orlenu. Od rana przeszukują pomieszczenia Daniela Obajtka

CBA weszło do Orlenu. Od rana przeszukują pomieszczenia Daniela Obajtka

Ogólnopolskie
22.01.2024
Dodaj do ulubionych
CBA weszło do Orlenu. Od rana przeszukują pomieszczenia Daniela Obajtka
Źródło:
RadioZET | TVN24| Wykop

Agenci CBA w czwartek rano weszli do siedziby PKN Orlen - dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET. Trwa przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez najważniejsze osoby w koncernie, w tym prezesa koncernu Daniela Obajtka.

Od 8.15 trwa przeszukanie gabinetów najważniejszych osób w Orlenie w tym gabinet prezesa Daniela Obajtka. Przeszukanie jest prowadzone w ramach śledztwa dotyczącego powoływania się na wpływy – informuje Radio Zet.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Orlenu w Warszawie. Media początkowo informowały, że funkcjonariusze przeszukiwali między innymi gabinet prezesa Daniela Obajtka, na co w oświadczeniu odpowiedział koncern. Jak przekazały prokuratura i CBA, chodzi jednak nie o przeszukanie, ale o zlecone przez śledczych żądanie wydania rzeczy.Informację jako pierwsze podało Radio Zet. Funkcjonariusze CBA - według doniesień radia - weszli do siedziby po godzinie 8 rano i przeszukują "pomieszczenia zajmowane przez najważniejsze osoby w koncernie, w tym prezesa koncernu Daniela Obajtka".Jak poinformowała rozgłośnia, "zabezpieczane są dokumenty, komputery i inne elektroniczne nośniki informacji", a śledztwo ma dotyczyć powoływania się na wpływy.Niedługo po publikacji rozgłośni pojawiło się krótkie oświadczenie Biura Prasowego Orlenu. "Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA. Przedstawiciele ORLEN na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy" - czytamy.

CBA wkrótce potem podało, że sprawa dotyczy żądania wydania rzeczy wydanego przez prokuraturę, a nie przeszukania siedziby Orlenu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Taką samą informację z prokuratury otrzymała reporterka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska. "Prokuratura Regionalna w Gdańsku oświadcza, że czynności stanowią realizację postanowienia prokuratora o żądaniu wydania rzeczy, a nie przeszukanie". "Wykonywane są w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, którego materiały mają charakter niejawny. Wobec tego nie jest możliwe przekazanie jakichkolwiek informacji o sprawie, jak też o wykonywanych czynnościach" - przekazali śledczy.


Autor
0 0

Komentarze

Minimalna długość komentarza - 20 znaków.
Lub